Tiszasalamoni nemzeti zászló

Amikor 1938 őszén az I. bécsi döntéssel Kárpátalját visszacsatolták Magyarországhoz, a tiszasalamoni származású Vitéz Béres István és neje magyar címeres nemzeti zászlót adományozott a falu református egyházközségének. A második világháborúban a zászló megsérült (golyók és repeszek szaggatták meg az anyagát). A szovjethatalom pedig nem tűrte a nemzeti jelképeket, ezért a lobogót évtizedeken át a helyi családok rejtegették.

A rendszerváltás után került elő ismét az addigra már alaposan megkopott zászló, melyet a templom karzatára függesztettek ki. A lobogót 2016-ban az anyaországban restaurálták a Vigyázók Had- és Kultúrtörténeti Egyesület közbenjárásával a Hadügyminisztérium Hadtörténeti Intézete és Múzeuma munkatársai.

Az így megszépült nemzeti jelképet 2016. augusztus 20-án, Szent István ünnepén avatták fel és helyezték a helyére a református templomban.