Simon Menyhért munkássága

A két világháború közötti kárpátaljai költészet meghatározó alakja volt Simon Menyhért (1897-1952). A cseh érában hat verseskötetét adták ki, emellett részt vett számos újság szerkesztésében. Az 1924-től minden szerdán, pénteken és vasárnap Ungváron és Munkácson megjelenő gazdasági, társadalmi, politikai lap, a Kárpáti Híradó főszerkesztője volt, valamint a független politikai lap, a Reggeli Híradó szerkesztése is az ő nevéhez fűződik.

Életművének adatait Bagu Balázs bátyúi nyugalmazott magyartanár gyűjtötte össze, dolgozta fel, és ő kezdeményezte, hogy a költő szülőházának falán állítsanak emléktáblát.

Bátyúban utcát is elneveztek Simon Menyhért tiszteletére, valamint évente megrendezik a Bátyúi Költészeti Napokat és a Simon Menyhért Napokat. A költő nevét viseli a Simon Menyhért Irodalmi Társaság