Mezőkaszonyi Szent István szobor

Mezőkaszonyban nagy tisztelete van Szent Istvánnak. Ennek bizonyítéka az 1832 után épített helyi római katolikus templom is, melynek címünnepe augusztus 20-a, az államalapító király ünnepe. A helyi magyarság Szent István királyt és az államalapítást 2015-től kezdve évente ünnepség keretében méltatja.

2021-ben pedig szobrot állítottak az Árpád-házi király emlékére a településen. Szent István alakját Turi Török Tibor szobrász formálta meg. A szobor felállítását a Nemzeti Újrakezdés Program keretében a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatta.

A lovagkirály  a krónikák szerint 1860-ban Kaszony határában aratott győzelmet a kunok felett, akik Salamon védelmére törtek be az országba Kuteszk vezetésével. Később ennek a diadalnak az emlékére alakították át templommá azt a kis kápolnát, amely már korábban a településen állt, s amelynek helyén ma a református templom található.

2016-ban emléktáblát avattak Szent László tiszteletére a helyi középiskola falán.