Ferenczi Tihamér költő


Kárpátalja egyik legismertebb költője Badalóban látta meg a napvilágot 1941. november 24-én. 1966-ban szerzett érettségi bizonyítványt. Első verse 1965-ben jelent meg. Kárpátaljai lapokban, antológiákban publikált. Az Együtt című irodalmi, művészeti és kulturális folyóirat aktív szerzője.

Irodalmi tevékenységéről így írt Penckófer János író: "Ferenczi Tihamér a nagyon apró, finom rezdülésekre ugyanúgy figyel, mint a szinte mindent elborító táj átfogóbb élményére, vagy az idő múlására, az öregedésre. Lírai hangját kitölti közvetlen környezete, de a távlatok úgyszintén megérintik..."

2001-ben elnyerte a Magyar Írószövetség elnökének elismerését, melyet maga Pomogáts Béla elnök adott át az akkor hatvanéves költőnek.

Művei:

Szívem volt már minden, versek, Kárpáti Igaz Szó, Ungvár, 1979

Férfiidő, versek, (Nagy Zoltán Mihállyal), Kárpáti Kiadó, Ungvár, 1990

Vízjel, versek, Hatodik Síp Alapítvány Mandátum Kiadó, Budapest, Beregszász, 2000

A csenden túl, versek, Intermix Kiadó, Ungvár-Budapest, 2004.,

Tölgyből gerincet. 70 vers a költő 70. születésnapjára. Kárpátaljai Magyar Könyvek 212. Intermix Kiadó, Ungvár-Budapest, 2011