Beregvári Schönborn kastély park

A Munkácstól északkeletre, 18 kilométerre és Ungvártól 60 kilométerre egy hatalmas 50 hektáros park közepén, a Latorca völgyében álló beregvári Schönborn-kastély Kárpátalja legszebb műemlékei közzé tartozik. 1890-1895 között épült Z. Gresserson tervei alapján egy XVIII. századi fából készült udvarház, vagy inkább vadászkastély helyén. A kastély, mivel a vasút- és autóút mellett fekszik könnyen megközelíthető. A hatalmas, fényűző beregvári Schönborn kastély 1890-1895 között épült a XIX. század utolsó évtizedeiben divatos angol Tudor-féle stílusban. Akkoriban a magyar nemesség is szívesen alkalmazta ezt az építészeti stílust. A kastélyt a környék legmagasabb pontján építették fel. Díszes óratornya háromemeletes, az oldalszárnyak egyemeletesek. A kastély 50 hektáros parkja Kárpátalja legnagyobb és legszebb tájépítészeti együttese. A Kárpátokban őshonos növényzet között egzotikus fák, bokrok szebbnél szebb példányai találhatók. A park közepén kialakított kristálytiszta vizű tóban ritka vízi növények pompáznak, amely az Osztrák-Magyar Monarchia kontúrjait követi. Fellelhető itt több forrás is, melyek közül talán a legnevezetesebb az úgynevezett Örök Fiatalság forrása. Gyönyörűek a kastély körül ültetett nyírott bokrok, növénysövények, színpompás virágágyások. A kastély jelenleg szanatóriumnak ad otthont. Parkja látogatható.