A divat világában az innováció és hagyományok egyensúlya mindig is kulcsfontosságú téma volt. Magyarország mély múlttal rendelkezik a hímzés és csipke készítés terén, amelyek gazdag kulturális hagyományokat ölelnek fel. Ezen hagyományok továbbélését és megőrzését számos szervezet és művész támogatja, köztük Hrivnák Tünde és a Kárpátaljai...

Visken, Kárpátalja Felső-Tisza-vidéki városában, méltóságteljes esemény keretében ünnepelték a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség központi tanévnyitóját. Az esemény keretében a Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület által összeállított, Kárpátaljai Nemzeti Identitás-jelekről szóló könyvcsomag került átadásra. 70 magyar és vegyes tannyelvű iskola...

A Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület egy olyan szervezet, amely mélyen elkötelezett a kultúra, a hagyományok ápolása és a közösségépítés iránt. A közelmúltban az egyesület döntést hozott egy új logó kialakításáról, amely nem csupán egy grafikai elem, hanem egy teljes értékrendet hordozó szimbólum lett. A logó a hagyományok, a kárpátaljai kötődés és...

A kapcsolatok és kulturális örökség ápolása mindig is kiemelt fontosságú volt a Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület számára. Ezt a hagyományt folytatva, A Szakkör kárpátaljai tagjai 2023. augusztus 15-én tanulmányútra indultak Lakitelekre, hogy jobban megismerjék a magyar kultúra és identitás meghatározó színtereit. A 2 napos út során lehetőségük...