Visken, Kárpátalja Felső-Tisza-vidéki városában, méltóságteljes esemény keretében ünnepelték a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség központi tanévnyitóját. Az esemény keretében a Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület által összeállított, Kárpátaljai Nemzeti Identitás-jelekről szóló könyvcsomag került átadásra. 70 magyar és vegyes tannyelvű iskola...

A Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület egy olyan szervezet, amely mélyen elkötelezett a kultúra, a hagyományok ápolása és a közösségépítés iránt. A közelmúltban az egyesület döntést hozott egy új logó kialakításáról, amely nem csupán egy grafikai elem, hanem egy teljes értékrendet hordozó szimbólum lett. A logó a hagyományok, a kárpátaljai kötődés és...

A kapcsolatok és kulturális örökség ápolása mindig is kiemelt fontosságú volt a Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület számára. Ezt a hagyományt folytatva, A Szakkör kárpátaljai tagjai 2023. augusztus 15-én tanulmányútra indultak Lakitelekre, hogy jobban megismerjék a magyar kultúra és identitás meghatározó színtereit. A 2 napos út során lehetőségük...

A Kárpát-medencei Népfőiskolai Hálózat együttműködése mindig is kiemelkedő fontosságú volt a magyar kulturális közösség számára. Ennek szellemében rendeztek közös egyeztetést a hálózat tagjai számára a Hungarikum Ligetben, amelyen Molnár Eleonóra, a Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület elnöke részvételével hangsúlyozta a kárpátaljai magyarság szoros...