A debreceni Déri Múzeum dísztermében egy különleges és megható előadásra került sor a Trianon-emléknap alkalmából. "Ki a Tisza vizét issza, vágyik annak szíve vissza, avagy dobronyi rózsát Zsazsának" c. produkció egy rendkívül érdekes történetet mutatott be, amely Fedák Sári életére fókuszált. Az előadást Szűcs Nelli állította össze és adta elő,...

Idén is izgalmasan alakult a Kárpát-medencei Hungarikum vetélkedő döntője, ahol a kárpátaljai csapat kiemelkedő teljesítményt nyújtva elnyerte a különdíjat. A verseny helyszíne a gyönyörű Györöki Ifitábor volt.

A BY ME Treasure kárpátaljai beregi szőttessel és nagydobronyi keresztszemes hímzéssel díszített kollekciók divatbemutatójára került sor Oszkón május 28-án az Orbán-napi Hegyi Vigadalom alkalmával! Az eseményen lehetőség volt megismerkedni a lenyűgöző BY ME Treasure divatkollekcióval, mely a kárpátaljai kézi hímzések és szőttesek iránti szeretetből...

Virágtartó, bevásárló szatyor, asztali díszek és számos egyéb különlegességet is megcsodálhatnak az érdeklődők Csapon, a Szakkörösök helyi csoportjának nemrég nyílt kiállításán. Minden itt látható munka makramé csomózási technikával készült, amit a csoport tagjai egy-egy online szakköri foglalkozás alkalmával sajátítottak el. A hagyományőrző...